Вимоги до бізнесу після карантину: корисні ресурси

Кабінет Міністрів України скасував ряд обмежень на провадження господарської діяльності на період карантину постановою №343 від 04.05.2020.

Вимоги до діяльності суб'єктів господарювання встановлені як самою урядовою постановою, так і підзаконними нормативно-правовими актами. В цьому випадку йдеться про постанови заступника МОЗ – головного державного санітарного лікаря України від 09.05.2020, якими затверджені тимчасові рекомендації щодо протиепідемічних заходів під час діяльності суб'єктів господарювання за окремими дозволеними видами діяльності на період карантину:

постанова №16 (щодо приймання відвідувачів у офісних приміщеннях при здійсненні дозволених видів діяльності)

№17 (щодо торгівлі продовольчими (окрім ринків) та непродовольчими товарами)

№18 (при роботі закладів громадського харчування)

№19 (при наданні стоматологічної допомоги)

№20 (для перукарень і салонів краси)

Крім того, у кожній області України та в м. Києві створені штаби з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, які теж встановлюють вимоги до організації діяльності суб'єктів господарювання. Рішення цих штабів оформлюються розпорядженнями керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Як правило, зазначені розпорядження розміщуються на сайтах місцевих органів влади.

Для м. Києва:
https://kyivcity.gov.ua/likarni_ta_medytsyna/zdatni_zupiniti_400608/

Вимоги головного санітарного лікаря мають рекомендаційний характер. Це вбачається безпосередньо з назв виданих ним постанов. Натомість, розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації носять досить однозначний характер. Вони не передбачають довільного тлумачення та вибіркового використання громадянами і бізнесом. При цьому вимоги керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та рекомендації головного санітарного лікаря здебільшого є ідентичними.

Бізнесу, що відновив діяльність з 11.05.2020, варто дотримуватися запропонованих правил. Окрім запобігання поширенню коронавірусної інфекції, дотримання правил допоможе уникнути або звести до мінімуму ризик бути притягненим до адміністративної відповідальності за ст. 44 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ВАЖЛИВО: ст. 44 Кодексу є бланкетною та передбачає відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Поточна статистика розгляду судами адміністративних протоколів за цією статтею є переважно позитивною для громадян та бізнесу. Втім, це не свідчить про сталість і однозначність судової практики, оскільки в більшості випадків адмінпротоколи поверталися органам поліції для доопрацювання через формальні недоліки. Не виключено, що надалі суди будуть значно прискіпливіше ставитися до підприємців, діяльність яких дозволена під час карантину.
Практика вирішення національних спорів INTEGRITES готова надати повну юридичну консультацію та практичну допомогу для бізнесу.
Контакти:
Олександр Оніщенко, партнер
+38 044 391 38 53, Oleksandr.Onishchenko@integrites.com
Маєте коментарі? Поділіться своїми думками!
comments powered by HyperComments
Олена Перепелинська
Маєте запитання?
Партнер
Звертайтеся до INTEGRITES Help Desk
Форс-мажор та його вплив на чинні угоди \ вирішення спорів
Ілля Ткачук
Умови праці \ дистанційна робота \ імміграційні питання \ інші запити з трудового права
Вікторія Фоменко
Партнер
Податкові канікули та інші нововведення під час карантину
Олександр Оніщенко
Судочинство \ обмеження господарської діяльності в умовах карантину \ вирішення спорів
Партнер
Партнер
Made on
Tilda